Burca Göre Ayakkabı

Her burcun kendi karakteri olduğunu biliyoruz, bu nedenle her burç aslında kendi ayakkabı tercihlerine de sahiptir. Kişiliğinize ve tercihlerinize göre en ideal ayakkabıları arıyorsanız, sizin için en iyi ayakkabı tercihlerini bir araya getirdik.
Koç: Koç burçlarının en bilindik özellikleri hiç şüphesiz ki son derece hareketli ve gezmeyi çok seven karakterde oluşlarıdır. Eğer siz de bu özelliklere sahipseniz genel olarak spor ayakkabı tercih etmeli, mümkün olduğu kadar alternatif renkler deneyerek size en uygununu bulmalısınız.
Boğa: Her zaman iddialı görünen ve iddialı olmayı seven bu burç için kadınlarda topuklu, erkeklerde ise klasik ayakkabılar öneriyoruz. Önemli olan siyah tek renk ayakkabıları tercih etmektir.
İkizler: Rahatına düşkün ikizler burcu için sandalet veya spor ayakkabılar ideal gözükmekte. Spor ayakkabılarda yumuşak topuk ise vazgeçilmez bir rahatlık sunabilir.
Yengeç: Biraz daha bilindik ayakkabı türlerine gitmeyi seven bu burçlar için beyaz – krem renkli klasik ayakkabılar iyi tercihlerdir.
Aslan: Görünüşüne çok önem veren bu burçlar için kadınlarda rugan veya dore, erkeklerde ise klasik ayakkabı önerilir.
Başak: Gösterişten uzak ayakkabı seven bu burç için herhangi bir ayakkabının pek önemi olmasa da spor ayakkabılar vazgeçilmezdir. Ayakları hangi ayakkabıyla rahat ediyorsa o ayakkabıyı tercih ederler.
Terazi: Özgürlüğün diğer adı olan terazi burcu, genelde açık ve konforlu ayakkabılardan hoşlanmaktadır. Uçuk renkler ise can alıcı noktalarıdır.
Akrep: Spor ayakkabılar akrepler için vazgeçilmezdir, alternatif renklere ise bayılırlar. Turkuaz, pembe ve açık yeşil gibi renkleri gördüklerinde kesinlikle tercih ederler.
Yay: Mümkün olduğu kadar rahat hareket etmek isteyen bu burç için alternatif renklerdeki sneakerslar uygun tercihlerdir.
Oğlak: Klas ve gösterişli ayakkabı seven bu burç için klasik deri ayakkabılar vazgeçilmezdir, mümkünse yine klasik renklerde olmalıdırlar.
Kova: Her zaman farklı olmayı seven bu burç için önemli olan renkli ve değişik tasarımlardır. Özellikle yeni spor ayakkabı tasarımlarına çok ilgi duyarlar.
Balık: Güzellikten ve sadelikten yana olan bu burç için erkeklerde converse, kadınlarda ise kalın topuk önerilir. Mümkünse düz renkler tercih sebebi olmaktadır.

TOP